Ko gero nerasi daugiau taisyklių, kurios viena kitai prieštarautų ar kas kelis metus keistųsi taip,  kaip kad taisyklės, susijusios su papuošalais.

Toks jau tas mados pasaulis – jo taisykles diktuoja įtakingiausi dizaineriai kiekvieną naują sezoną, tad ir mados gerbėjai turi akylai sekti, ar koks nors mados „tabu“ ką tik nebuvo sulaužytas ir netapo nauja ir karšta tendencija. Štai aukso ir sidabro derinimo klausimas jau kaip ir išspręstas – šiandien juos tarpusavyje galima laisvai maišyti, žinoma, nepersistengiant. O kaip dėl kitų senų taisyklių?

Papuošalai

Štai iš senovės šiandien dar yra įpratimas pirkti sidabrinių grandinėlių ir auskarų arba sidabrinių grandinėlių ir sidabro apyrankių komplektus. Tradiciškai šiuose komplektuose sutampa grandinėlės pakabukas su auskarų pakabukais. Tai atrodo tvarkingai ir suderintai, tačiau šiandienos minimalizmo amžiuje moterys vis dažniau vengia tokių derinių. Derančius auskarus ir grandinėlę su pakabuku gali segtis brandžios moterys ypatingai progai, tačiau jauną merginą šis papuošalų derinys kaip mat pasendins.

Tačiau yra ir išimčių. Jeigu jauna mergina nori svarbiai progai pasipuošti ir auskarais, ir vėriniu, tinkamai pasirinktas vėrinys suteiks jai jaunatviškumo. Visiems žinoma, kad jaunoms merginoms labiausiai tinka kolje tipo vėriniai, o vyresnėms moterims – ilgos grandinėlės su pakabukais. Tokiu atveju visas dėmesys sutelkiamas į vėrinį, tad galima kartu būti įsisegus ir smulkius auskarus.

Toms, kurios mėgsta masyvią juvelyriką, galioja taisyklė – net ir ypatingai progai galima pasipuošti tik vienu masyviu papuošalu. Tai reiškia, jeigu renkatės ekstravagantišką apyrankę, tuomet auskarai turi būti subtilesni. Jeigu renkatės masyvius auskarus, nepersistenkite su apyranke ar grandinėle. O geriausia – pasirinkti vienui vieną masyvų, iššaukiantį papuošalą, kuris taptų jūsų to vakaro skiriamuoju bruožu.