Kiekvieni tėvai, susilaukę mažylio pradeda galvoti ir planuoti vaikelio krikštynas. Neretai, jos tampa tikru galvos skausmu, pradedant krikšto tėvų pasirinkimu, baigiant krikštynų šventės biudžeto skaičiavimu. Žinoma, visada krikštynų išlaidas galima dalintis su seneliais, o už ceremoniją bažnyčioje bei patį krikšto sakramentą pagal tradiciją moka krikšto tėvai. Daugeliui kyla dilema kokio dydžio tas mokestis. Kai kurie kunigai pasako konkrečią sumą, kuri gali varijuoti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų. Taigi rekomenduotina, kad mokestis už krikšto sakramentą ir ceremoniją neviršytų 5-10 proc. šventės biudžeto.

Kartais socialiniuose tinkluose tenka matyti pompastiškas vaikų krikštynų nuotraukas, kur šventė prilygsta vestuvėms ir yra švenčiama net kelias dienas! Žinoma viskas priklauso nuo jūsų krikštynų šventės vizijos ir galimybių. Tačiau reiktų nepamiršti, kad vaikelio krikštynos – tai intymi, jauki šeimos šventė, turinti sakralinę reikšmę. Taigi pagrindiniu akcentu turėtų tapti subtilus jaukumas, o ne pompastika, kurią privalu deklaruoti Facebook ar Instagram socialiniame tinkle.

Taigi reiktų atsakingai ne tik planuoti šią vieną svarbiausių šeimos švenčių, bet ir rinktis krikšto tėvus. Pagalvokite, jog jie užims gana svarbią vietą jūsų vaiko gyvenime, todėl tie žmonės turėtų būti pavyzdžiu jiems, duoti patarimą sunkiais gyvenimo momentais ar globoti ištikus bėdai. Išsirinkus krikšto tėvus savo mažyliui, reiktų pagalvoti apie svečius ir sudaryti svečių sąrašą. Tikrai neprivalote kviesti visos savo plačios giminės (pvz.: trečios ar ketvirtos eilės pusseserės ar savo senelės tetos, kurią žinote tik iš nuotraukų...), žinoma vėlgi, viskas priklauso tik nuo jūsų norų. Tačiau nesijauskite kalti, kad šią šventę skirsite tik patiems artimiausiems. Mažyliui tikrai pakaks visų šilumos, dėmesio ir meilės. O tai juk svarbiausia!

Na, o būsimiems krikšto tėvams dažniausiai ne pasiruošimas šiai šventei, o tinkamų krikšto dovanų ieškojimas užima daugiausiai laiko. Taigi tam, kad nuotaika liktų nesugadinta, reikėtų neatidėlioti krikštynų dovanų, skirtų mažyliui ir tėveliams, pirkimo, paskutinei akimirkai. Tradiciškai krikštynų proga mažyliui yra dovanojamas simbolinis aukso ar sidabro juvelyrinis dirbinys ar suvenyras. Nuo seno tikima, jog krikšto tėvų dovanotas sidabras sustiprina krikšto sakramento galią ir apsaugo mažylį nuo nužiūrėjimo ar piktų žmonių kėslų.

Svarbiausia jog krikšto dovanos turėtų simbolinę reikšmę tiek jums, tiek mažylio šeimai, primintų apie kartu išgyventas teigiamas emocijas ir tikrąją krikšto prasmę, priėmimą į bažnyčios bendruomenę. Svarbiausia, jog dovanos krikštynų proga būtų nuoširdžios, turinčios išliekamąją vertę. Nepamirškite, jog mažylio žavesys, jūsų atsipalaidavimas, su meile išrinktos krikštynų dovanos ir nuoširdus bendravimas su artimaisiais sukurs krikštynų šventei ypatingą nuotaiką ir nuostabius prisiminimus.