Šiuolaikinės krikštynų dovanų idėjos smarkiai skiriasi nuo tradicijos diktuojamų dovanų. Šiandien krikštatėviai pernelyg nesuka galvos ir vaikams dažniausiai parenkamos dovanos krikštynoms būna žaislai. Deja, vaikas žaislus greitai išauga, tad ši krikštynų dovana neturi didelės išliekamosios vertės.

Štai seniau dovanos krikštynų proga buvo simboliškenės ir vertingesnės. Per amžius kito krikštynų dovanų tendencijos, bet dar ir šiandien viena tradicija išliko – dovanoti krikšto vaikams sidabro dovanas.

Jau nuo XVI a. gimė tradicija krikštynų proga vaikui dovanoti sidabrinės krikštynų dovanas – pirmiausiai tai buvo sidabrinis šaukštelis. Moksliškai įrodytos gydomosios ir imunitetą saugančios sidabro savybės. Šis metalas taip pat ir dezinfekuoja, todėl sidabro šaukštelis yra ne tik tradiciją puoselėjanti, bet ir praktiška dovana krikšto vaikui. Patariama vaiko šaukštelio tėvams nepaslėpti dulkėti ir leisti vaikui juo savarankiškai valgyti.

Kita sidabrinė dovana, kuri yra jau šių dienų sumanymas – sidabrinis čiulptukas. Žinoma, vaikui čiulpti tokios dovanėlės nedera, tačiau dažniausiai šie čiulptukai atsidaro ir ten įdedamas pirmasis iškritęs vaiko dantukas – tai yra kūdikystę simbolizuojanti krikštynų dovana.

Religingose šeimose įprastos tokios dovanos krikštynoms kaip sidabrinis kryželis – taip vaiką saugoti ir globoti padės ne tik naudingasis sidabras, bet ir šventas kryžiukas. Šią dovaną patariama krikštynų dieną pašventinti. Tarp panašaus tipo dovanų įtraukiamas ir sidabrinis angeliukas, kuris taip pat simbolizuoja krikšto tėvų kaip saugotojų ir globėjų vaidmenį.

Krikštynų dovanos itin patrauklia kaina yra parduodamos Sidabritos parduotuvėse Panevėžyje. Jei gyvenate Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ar kitame Lietuvos mieste, tuomet mūsų juvelyrinių dirbinių asortimentą galite pasiekti ir internetu – apsilankykite mūsų internetiniame prekių kataloge, kur galėsite išsirinkti ir užsisakyti Jums labiausiai patinkančią prekę.