Sidabriniai papuošalai išsiskiria spindesiu, jie subtiliai žvilga, suteikdami įvaizdžiui rafinuotumo, elegancijos. Bet ilgainiui papuošalas praranda savo reprezentatyvią išvaizdą, keičia spalvą, gali paruduoti. Dažniausiai tam įtakos turi netinkamas sidabro laikymas, priežiūra. Kaip papuošalui sugrąžinti pirminę išvaizdą, kad vėl džiugintų jam būdingu grožiu?

Sidabro papuošalų valymas, kitų sidabro gaminių valymas visai nesudėtingas, tą lengvai padarysite patys namų sąlygomis, naudodami paprastas priemones, o geriausia tai, kad nereikės skirti daug laiko. Pateikiam pluoštelį patarimų, kaip valyti sidabro papuošalus, pasirinkite tą, kuris Jums pasirodys priimtiniausia ir lengviausias:

  • Reikės: folijos, arbatinio šaukštelio druskos, valgomojo šaukšto sodos, 100 ml verdančio vandens, 100 ml baltojo acto ir nedidelio (geriau – gilesnio) indelio. Indo dugną išklokite folija (jei viena pusė yra blizgi, o kita – matinė, tai į viršų turi „žvelgti“ blizgi pusė). Berkite druską su soda, tada keliauja vanduo ir actas. Atsargiai pamaišykite, kad nepažeistumėte folijos ir dėkite papuošalus. Svarbiausia – nedėkite papuošalų keliais aukštais, visos papuošalų dalys turi turėti sąlytį su folija. Palaikykite papuošalus 5–10 minučių (įrankiams reikės 15–20 min.), nuplaukite šiltu vandeniu, nusausinkite (tam naudokite švelnias servetėles). Viskas – prieš Jus akinamai spindintis sidabras. Galima išgirsti nuomonių, jog pakanka tik folijos ir karšto vandens, nes visą darbą čia ir atlieka šie du elementai.
  • Ar žinote, kad puikiai sidabrinius gaminius atnaujina ne kas kitas, o paprasta dantų pasta? Pastaroji sidabrą valo, bet nebraižo. Valymui naudokite dantų šepetuką, valykite švelniai. Tada nuplaukite šiltu vandeniu ir nusausinkite. Svarbu: netinka balinamoji dantų pasta.
  • Valgomoji soda – ji išvalo daug ką, ne išimtis ir sidabras. Iš sodos ir vandens padarykite tirštos konsistencijos košę – ja, naudodami dantų šepetėlį, šveiskite sidabrinius papuošalus, tada nuplaukite šiltu vandeniu ir nusausinkite.
  • Sidabrui valyti tinka ir druska, bet su ja elkitės atsargiau – pastaroji gali pažeisti sidabro paviršių, tad rekomenduojama tik įsisenėjusioms dėmėms.
  • Pomidorų pasta. Taip – perskaitėte teisingai. Pomidorų rūgštis patikimai išgraužia dėmes ir nublizgina sidabrą, todėl būtinai pasinaudokite tokia paprasta priemone.
  • Dar vienas paprasta būdas – ūkinio muilo tirpalas. Litre vandens ištirpinkite 50 g muilo, jame mirkykite ir šveiskite sidabrą.